1730 – bartz en huissense burgemeesters

Onderstaande lijst van Huissense burgemeesters is bijeengeharkt uit tientallen gegooglede websites en informatie van de Historische Kring Huessen. Echter nog niet compleet. Mocht iemand aanvullingen weten, dan houd ik me aanbevolen.

Gekozen Huissense burgemeesters van vóór 1716

Vóór 1713 vond jaarlijks op de tweede zondag na Pasen de magistraatsverkiezing plaats. Hierbij werden door de ingezetenen (de burgers) de burgemeester en de schepenen gekozen. De laatste functie is enigszins te vergelijken met de tegenwoordige functie van wethouder.

Heinrick van Schmalefelt omstreeks 1472
Frederick Vogel omstreeks 1553
Steven van Vinceler omstreeks 1560
Jasper Schoensteyn omstreeks 1600
Johan Canis (ook Kanis of Canisius) omstreeks 1627
Johan Heess omstreeks 1635
Jan Adolf van Vinceler omstreeks 1650
Wilhelm van Schroyestein omstreeks 1650
Anthoni Loman omstreeks 1663
Bernard Veeren van 1672 t/m 1688
Paul Renier van Vinceler omstreeks 1697
Christiaan Palm ? t/m 1713
Wilhelm Caspar Matthijs van Vinceler 30 april 1713 – najaar 1716 (†)

Benoemde Huissense burgemeesters periode 1716-2001

Op 15 december 1713 werden de magistraatsverkiezingen op last van de Pruisische koning Friedrich Wilhelm I opgeschort en uiteindelijk op 25 augustus 1718 afgeschaft. Na de dood van de laatst gekozen burgemeester Van Vinceler werden al diens opvolgers benoemd.
Wilhelm Backer najaar 1716 – vóór 30 november 1719 (†)
Evert van Laer najaar 1719 – voorjaar 1720
Gerhard Backer voorjaar 1720 – november 1729 (†)
Wilhelm Friedrich Bartz 31 januari 1730 – 2 november 1735
Theodor Backer 14 december 1735 – 4 oktober 1736 (†)
Wilhelm Friedrich Bartz 21 december 1736 – 6 november 1768 (†)
Lodewijk Willem Schirps 1768 – 10 februari 1774 (begraven)
Wilhelm Reisman 1774 – 1779
Bartholomeus Petrus van Endt 1779 – 1785
Johann Friedrich Pilgrim 1785 – 26 maart 1814
Jeremias Jacobus Ernst Pilgrim 26 maart 1814 – 31 januari 1850
Johannes Andreas Theodoor Pilgrim 31 januari 1850 – 30 augustus 1865 (†)
Coenraad Vemer 30 oktober 1865 – 28 februari 1867 (†)
Constantijn Theodorus Kolfschoten 16 april 1867 – 31 juli 1876
Petrus Johannes Masion 1 september 1876 – 26 december 1886 (†)
Arthur Eduard Joseph baron Van Voorst tot Voorst 3 februari 1887 – 11 april 1893
Willem Michaël Helmich 14 juni 1893 – 1 mei 1934
Constant Maria Joannes Dony 1 juni 1934 – 1 februari 1947
Frederikus Theophilis Constantinus Maria Terwindt 1 april 1947 – 18 april 1966 (†)
Antonius Henricus Stadhouders 16 januari 1967 – 1 februari 1972
Hendrikus Johannes Jacobus Aalders 16 juli 1972 – 16 januari 1978
Cornelis Antonius van Wiggen 16 juli 1978 – 1 november 1992
Robertus Johannes Persoon 1 december 1992 – 31 december 2001
Sinds 2001 is Huissen geen gemeente meer, maar maakt het deel uit van de nieuwe gemeente Lingewaard.

Reacties zijn uitgeschakeld.